Sportování s technikou
Sportovní hodinky
Náramky, chytré hodinky, sport testery, nebo třeba čipy, co se používají na závodech. Všechno je to na tom samém principu: malá krabička na vašem zápěstí sbírá data, a buďto je ukládá a pak si je nahrajete do počítače, nebo, což je možná ještě častější, posílá je rovnou do vašeho chytrého telefonu. Co se měří? Vlastně všechno. Kalorie, kilometry, průměrná tepová frekvence, a všechno další, co by vás mohlo zajímat. To, co všechno bude věc umět, samozřejmě záleží na tom, kolik jste ochotni investovat, ale pro začátečníka naprosto stačí kalorie a kilometry, a možná právě ještě ta tepovka. Pokud navíc chcete ovládat i muziku nebo odpovídat na zprávy, zvažte právě chytré hodinky. Profesionálové pak mohou sáhnout po propracovanějších verzích s hrudním pásem, které vám změří i to, co jste možná vědět nechtěli.
Oblečení
Chytré oblečení je hitem posledních let. Mimořádně oblíbená jsou trička a další kusy oblečení se zabudovanými senzory. Ty jsou mnohem efektivnější při měření tepové frekvence nebo kalorií, protože sbírají data z celého těla, ne jenom ze zápěstí. Kromě toho, chytré oblečení je také skvělé kvůli bezpečnosti. Některé z nich totiž mají například zabudované LED diody, díky kterým budete ve tmě zářit jako světluška.
Muzika
Pro mnoho z nás je dobrý playlist skoro tak důležitý jako boty nebo tričko. Jak si ale poslech zpříjemnit. Pokud se vám někdy zamotala sluchátka do prakticky čehokoli, tak asi víte, že dobrý pár, ideálně bezdrátový, je základ. I ta nejlevnější mají dnes ovládání přidělané na drátku, a díky tomu je můžete ovládat bez toho, abyste museli pokaždé tahat telefon z kapsy. A pokud jde o playlist, tak samozřejmě je možné si namixovat vlastní, třeba za použití BPM database, která vás nechá vybrat si hudbu podle tepové frekvence, nebo si vyberte jeden z bezpočtu playlistů, které nabízí Spotify.