Je známým faktem, že lidé rádi sledují na internetu nejrůznější amatérská i profesionální videa. Mnozí z nich tak dokáží strávit i hodiny svého času denně. Tohoto faktu jsou si dobře vědomi i tvůrci nejrůznějších sociálních sítí. A vzhledem k tomu, že chtějí zvýšit svou návštěvnost, počet uživatelů i dosah, není divu, že prakticky každá z nich dává svým uživatelům možnost nahrát na ni video.
Ovšem pouze dívat se některým lidem nestačí. Chtějí si jej pustit kdykoliv mají chuť, případně jej chtějí upravit. V takovém případě jej potřebují stáhnout do svého zařízení, ať už počítače či chytrého mobilního telefonu. Problém je, že tvůrci se z pochopitelných důvodů snaží tuto možnost všemu prostředky zablokovat. Naštěstí lidé jsou vynalézaví, a tak existuje spousta volných programů, které tato opatření dokáží obejít, a tak nám umožní si dané video stáhnout. Problém může být v tom, zda se nám vůbec vyplatí mít v počítači nainstalovaný Facebook video downloader. V první řadě je nutné si říci, že existují i online stahovací programy, které není nutné instalovat a které lze spustit a ovládat přímo jejich webu. Problém je, že oproti těm klasickým mají poněkud omezenější možnosti. Jak tedy poznáme, který z nich zvolit? Zde záleží v první řadě na tom, jak často jej budeme používat. Jedná se pouze o jedno jediné video, které si chceme stáhnout, nebo jich je podstatně více?
A pokud ano, jde jen o jednu určitou skupinu videí, nebo budou v průběhu času přibývat stále další? Také je zde otázka, k jakému účelu dané video stahujeme. Jde tu pouze o jeho přehrávání, nebo jej chceme dále upravovat? A pokud ano, jaké formáty náš editor videa podporuje? Jsou vůbec v nabídce daného stahovacího programu? Z výše uvedeného je jasné, že se tyto downloadery většině lidí příliš nevyplatí. Rozhodně pro ně bude výhodnější, když si dají onu stránku s videem mezi „Oblíbené“, spíše než aby se jej snažili stáhnout. Za tu námahu to totiž příliš nestojí.